09 Şubat 2018

Gösterim: 504

Personel Eğitim Alma Hareketliliği Sonuçları

Değerli Personelimiz,

Erasmus  Personel hareketliliği; akademik personel için Ders Verme ve idari personel için ise Eğitim Alma Hareketliliği olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Hareketlilik süreci sözleşme dönemleri içinde gerçekleştirilmekte olup, bu dönemler sözleşmeye adını veren yılın 1 Haziran tarihinde başlamak ve onu takip eden 24 ayın sonu yani 31 Mayıs’ta bitmek üzere durumundadır. Her bir başvuru döneminde başvurunun hangi sözleşme dönemine ait olduğu ve faaliyetin hangi tarihleri kapsadığı belirtilmektedir. (Lütfen hibe sözleşmesini doldururken bu tarihlere dikkat ediniz.)

Faaliyet kapsamında Erasmus program ülkesi olan istediğiniz ülke ve kuruma gidebilirsiniz. Antlaşmalı olduğumuz kurumların listesi Erasmus+ sayfamızda yer almakta olup  bu kurumları tercih etmeniz kabul mektubu almanızı kolaylaştırsa da gideceğiniz kuruma karar verirken başvuru sırasında yaptığınız tercihlere ya da antlaşmalı kurumlara bağlı kalmak durumunda değilsiniz.  Gitmeyi düşündüğünüz kurumla da kabul mektubu alma aşamasında antlaşma yapmanız mümkündür. (Özellikle ders verme hareketliliği için antlaşmamız olması gerekmektedir.)

NOT: Programdan faydalanmaya hak kazanan personelimizin 10 Mart 2018 tarihine kadar Davet/Kabul Mektubunu ve http://erasmus.bandirma.edu.tr/sites/erasmus.bandirma.edu.tr/file/erasmus-he-staff-mobility-agreement-training1.doc belgesini Erasmus Koordinatörlüğüne teslim etmesi gerekmektedir. Belgeler istenen sürede teslim edilmediği takdirde Yedek listeden bu belgeleri teslim edene öncelik tanınacaktır.